Global Math Week - Światowy Tydzień Matematyki

10 października nasza szkoła podobnie jak rok temu  rozpoczęła swój udział w Światowym Tygodniu    Matematyki. Jest to projekt matematyczny, w którym mogą  wziąć udział uczniowie
z różnych poziomów edukacyjnych zaczynając od
   podstawowej wiedzy matematycznej
i zdobywać kolejne
   stopnie zaawansowania.

Zapraszamy wszystkich chętnych do odkrywania   matematyki w zaskakujący i ciekawy sposób. Dołącz do nas i odkrywaj nieznane wyspy.

Turniej piłki nożnej

W dniu 1 października 2019 r.  na boisku „Orlik” w Wołowicach odbyły się gminne zawody w piłce nożnej chłopców. Do zawodów zgłosiło się 7 zespołów, a mecze rozgrywane były w dwóch grupach. Po komplecie zwycięstw w grupie drużyna z Kamienia w finale zawodów zmierzyła się z drużyną SP Wołowice, z którą wygrała 3-0 i tym samym zdobyła mistrzostwo gminy. Bilans bramkowy naszej drużyny to 22 bramki strzelone i 0 straconych. Ogromne gratulacje i powodzenia w zawodach powiatowych.

Drużyna w składzie: Oskar Słowiński, Wiktor Sas, Bartosz Bulanda, Kacper Paszcza, Bartek Jarosz, Piotr Poprawa, Bartek Goldman, Maciej Guguła, Wiktor Zaczyński, Michał Paszcza.

80 rocznica wybuchu II wojny światowej

Wrzesień jest miesiącem szczególnym dla pamięci Polaków. 80 lat temu wybuchła II wojna światowa.
Najpierw - 1 września napadła na nasz kraj III Rzesza, a 17 września nastąpiła agresja ZSRR.
Uczniowie naszej szkoły przypomnieli te bolesne wydarzenia, zwracając uwagę, że II wojna dotknęła także mieszkańców naszej miejscowości. Dokładnie 13 września minęło 75 lat od zbombardowania Kamienia.  I choć było ono omyłkowe, gdyby nie II wojna,
nie miałoby miejsca.

Lato na wsi

W dniach 24 – 26 czerwca tuż po zakończeniu  roku szkolnego  dzieci z klas I –V w ramach Lata na wsi  uczestniczyły w wycieczce do Szczawnicy. Oprócz  wyjątkowego krajobrazu, wspaniałej  przyrody, bogatego i zróżnicowanego folkloru , głównymi atrakcjami trzydniowego pobytu  był:  Park linowy, w którym dzieci pokonując przeszkody  miały  okazję do rozwijania pewności siebie, oraz przełamania bariery lęku wysokości i strachu. Przejście Wąwozem  Homole – głębokim kanionem liczącym około 800 metrów, posiadający bardzo strome zbocza, na których znajduje się wyjątkowa roślinność. Kolejnym etapem wycieczki był spacer wzdłuż Grajcarka i Dunajca.  Są tam ławeczki, na których można odpocząć, oraz mostki prowadzące na drugą stronę Grajcarka. Dzień zakończył się ogniskiem z kiełbaskami,
a później dyskoteką.

Jubileusz 700-lecia lokacji Kamienia

2 czerwca miało miejsce historyczne, bardzo ważne dla społeczności Kamienia, wydarzenie. Tego dnia był Jubileusz 700-lecia lokacji naszej miejscowości. Uroczystość  odbyła się na terenie szkoły,  a uczestniczyli w niej wszyscy mieszkańcy i przybyli goście. Oficjalne obchody rozpoczęły się o godz. 11 uroczystą mszą świętą  pod przewodnictwem biskupa J. Zająca w kościele Opieki Matki Bożej. O 14.30 nastąpiło uroczyste otwarcie jubileuszu. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. ks. St. Słotwińskiego w Kamieniu zaprezentowali piękny program artystyczny, który nawiązywał do tradycji i położenia naszej miejscowości. Przedszkolaki w strojach krakowskich tańczyli krakowiaka, a uczniowie klas młodszych - polkę. Następnie zaśpiewał chór szkolny. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa obrazów nauczyciela plastyki - p. Wiesława Pastuły, która  przedstawiała charakterystyczne dla Kamienia miejsca w różnych porach roku. O godz. 15.30 był tort jubileuszowy, zaś po nim wybijano pamiątkową monetę okolicznościową. Następnie odbyły się koncerty kapel i chórów. O godz. 19.00 wystąpił Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska z zespołem. Na zakończenie uroczystości o godz. 20.30 miała miejsce premiera filmu dokumentalnego o Kamieniu. 2 czerwca był dla naszej miejscowości niezwykle ważny. Połączył wszystkich mieszkańców i przypomniał, jak ważne jest pielęgnowanie lokalnego patriotyzmu i wspólne dbanie o naszą małą ojczyznę.
                                                                                                                                                          Igor Chwistek