Kontakt

Szkoła Podstawowa w Kamieniu
ul. Piaski 2A
32-071 Kamień

Aktualności

„100 pięknych zakątków na 100 lat Niepodległości”

   

    W projekcie „100 pięknych zakątków na 100 lat Niepodległości” brały udział szkoły z całej Polski.
Uczestnicy wysyłali zdjęcia z krótkim opisem, z których powstała prezentacja ukazująca piękno Polski. 
Zrealizowany projekt miał na celu:
- bliższe poznanie swojego regionu i regionów współuczestników projektu,
- uwrażliwienie na piękno architektury, sztuki, przyrody Polski,
- integracja społeczności,
- uczczenie 100 - lecia Niepodległości.
Oto link do książki, która ukazuje jak piękna jest nasza ojczyzna.
Zobacz jak piękna jest nasza Ojczyzna>>


Żaczek 2018

   14 listopada 2018 r.  drugoklasiści udali się na wycieczkę do Krakowa, aby poznać miejsca, fakty i legendy związane  z najstarszą polską uczelnią – Uniwersytetem Jagiellońskim. Zajęcia edukacyjne, czyli „Wyprawa Do Wrót Mądrości” miały  za zadanie rozwinąć zainteresowania nauką wśród dzieci poprzez ukazanie postaci i obiektów ważnych dla nauki polskiej. Wykorzystując atrakcyjnej formy zabawy w poszukiwaczy - odkrywców zaproponowanej przez przewodniczkę Akademii Żakowskiej,  dzieci świetnie się bawiły a jednocześnie zdobyły wiedzę, którą wykorzystają w konkursowych „Księgach – Skarbnicach Wiedzy”. W ramach konkursu organizowanego przez Akademię Żakowską,  klasa druga będzie jeszcze uczestniczyła w zajęciach w szkole obejmujących  mini formę teatralną „Żaczek I Tajemna Księga” oraz w warsztatach muzealnych w Muzeum  Uniwersytetu Jagiellońskiego   „U Źródeł Wiedzy” .       

Krakusek - II

      

   9 listopada klasa III brała udział w lekcji muzealnej w Zamku Królewskim na Wawelu. Była to nasza druga wycieczka
w ramach udziału w konkursie „Krakusek”
Przewodnik przybliżył nam epokę Odrodzenia oraz jej włoski rodowód, oraz zwrócił naszą uwagę na dwa charakterystyczne dla całego Wawelu style czyli gotycki i renesansowy.


Śniadanie daje moc

   Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień, dlatego 8 listopada uczniowie klas I-III włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Akcja miała na celu zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, a także przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.
    Dzieci przyniosły do szkoły potrzebne produkty i wykonały zdrowe, pożywne kanapki, które następnie zjadły. Wspólne śniadanie było dla nas świetną zabawą, a zarazem nauką o tym jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.

           

100 - lecie Odzyskania Niepodległości

     11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości – 
100. Rocznica Odzyskania Niepodległości. 

11 listopada 1918 roku był przełomowym dniem w dziejach całej Europy i Polski. W lasku Compiégne pod Paryżem Niemcy podpisali rozejm kończący I wojnę światową. W tym samym dniu w Warszawie Rada Regencyjna przekazała władzę Józefowi Piłsudskiemu. 
Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość.