79. rocznica 17 września

79. rocznica wkroczenia wojsk radzieckich do Polski. 17 września 1939 roku Armia Czerwona bez wypowiedzenia wojny zaatakowała Polskę. Zgodnie z radziecko - niemieckim porozumieniem zawartym w tajnym protokole paktu Ribbentrop - Mołotow
Armia Czerwona przekroczyła granice Polski.

Narodowe Czytanie 2018

Narodowe Czytanie to akcja społeczna na rzecz promocji czytelnictwa polegająca na publicznym odczytywaniu  fragmentów dzieł.
   Tegoroczna odsłona kampanii odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd za lekturę wybrano „Przedwiośnie” – powieść wielkich pytań, będącą jednocześnie krytyczną refleksją nad dziejami Ojczyzny. W naszej szkole akcja miała miejsce 12 września na sali gimnastycznej. Fragmenty książki, przed całą społecznością uczniowską, czytali uczniowie i nauczyciele.

Wygrany sparing na obiekcie Wisły Can Pack Kraków.

W dniu 07.06.2018 r. w Krakowie szkolna drużyna koszykówki dziewcząt rozegrała mecz sparingowy z dziewczętami na co dzień trenującymi w Wiśle Kraków.Po pasjonującym pojedynku i emocjach do samego końca meczu nasza drużyna odniosła zwycięstwo 64-63.
W składzie drużyny z Kamienia gościnnie wystąpiła koleżanka z Hiszpanii a na trybunach naszą drużynę dopingiem wspierała liczna grupa uczniów, rodziców i przyjaciół z Hiszpanii.
Drużyna w składzie: Magdalena Łatak, Sabina Kuglin, Patrycja Kurzańska, Zuzanna Kraczka, Wiktoria Słowińska, Aleksandra Paszcza, Joanna Panek, Weronika Grzywa, Natalia Starowicz,Aleksandra Panek, Marta Marchirant Herrero.
   Oglądaj drużynę w akcji.

Rewizyta uczniów z Hiszpanii

W dniach 6-11 czerwca w naszej szkole gościli uczniowie i nauczycielki szkoły IES Les Foies w Benigànim. Było nam bardzo miło spotkać się ponownie i pokazać to co najciekawsze w naszym regionie.

Wycieczka do Piwnicznej

W dniach 28-30 maja klasy II  i III Szkoły Podstawowej wraz z uczniami ze szkół w Rusocicach i Nowej Wsi Szlacheckiej uczestniczyli
w wyjeździe do Piwnicznej Zdroju.
Pierwszego dnia świetnie bawili się w parku linowym w Rytrze, a wieczorem upiekli kiełbaski. Drugiego dnia zwiedzili Krynicę, wjechali kolejką na Jaworzynę Krynicką i Górę Parkową oraz smakowali zdrowotnych wód w pijalni. W ostatnim dniu zwiedzili rynek w Piwnicznej, zjedli pyszne lody, a po powrocie do ośrodka przy upalnej pogodzie kąpali się w basenie.
Pełni wrażeń i zadowoleni wróciliśmy do domów, choć każdy chciał, aby wycieczka trwała dłużej.