Europejski Dzień Języków 2018

W tym roku w ramach Europejskiego Dnia Języków realizowaliśmy dwa działania: projekt eTwinning „Tongue Twisters”, polegający na wymianie i nauce łamańców językowych z innych krajów Europy, oraz konkurs Language Quest. 26 września przez cały dzień uczniowie zmagali się z zadaniami zamieszczonymi w różnych miejscach w szkole. Mistrzem łamigłówek i językowych zadań został Dawid Głogowski.

Sprzątanie Świata 2018

Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w akcję „Sprzątanie Świata”. W tym roku akcja przebiegała
pod hasłem: „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej!”.
  Porządki w różnych rejonach Kamienia były dla uczniów
także okazją do refleksji nad kwestiami związanymi z ochroną przyrody i segregacją odpadów .

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

28 września w ramach konkursu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”  odbył się Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.  W tym dniu każde dziecko przyszło do szkoły przebrane za dowolne zwierzę i przyniosło ze sobą ulubioną książkę. Pani Bibliotekarka – w przebraniu sowy zapoznała uczniów z ostatnim rozdziałem książki Gangu Słodziaków. Po krótkiej rozmowie i wspólnej zabawie ruchowej dzieci wykonywały w grupach różne zadania ( wykreślanka, krzyżówka, labirynt). Na zakończenie każdy z uczniów ozdobił swoją zakładkę z podobizną sowy. Podczas całego dnia wszyscy świetnie się bawili a zrobione zakładki posłużą w dalszym czytaniu.

Gang Słodziaków

Uczniowie z klas I –III biorą udział w konkursie „Szkolne Przygody Słodziaków”, którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania  wśród dzieci. Podczas lekcji uczniowie z wykorzystaniem maskotek- Słodziaków poznawali niezwykłe przygody mieszkańców leśnej polany. Kolejnym etapem konkursu będzie wykonanie przez uczniów klasy pierwszej - rysunków, klasy drugiej – komiksów, a klasy trzeciej – opowiadań o dalszych losach bohaterów książki. Prace wezmą udział w Ogólnopolskim Konkursie organizowanym przez sieć  Sklepów „Biedronka”.   Każdy uczeń został wyposażony również w  mini – album, którego  ideą jest zebranie przez dziecko 21 naklejek.
Otrzymać je można za codzienne, głośne czytanie (10 minut), potwierdzone podpisem rodzica.

Spacer po średniowiecznym Krakowie – niezwykła lekcja w terenie.

Nie każdy ma takie szczęście. Uczniom klasy Vb się to udało! Przeszli Drogą Królewską od kościoła pw. św. Floriana na placu Matejki aż na Wzgórze Wawelskie. Po drodze dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o pięknym Grodzie Kraka z tamtego okresu. Musieli odeprzeć atak najeźdźców tatarskich walcząc na miecze, mieli okazję zagrać w średniowieczną piłkę nożną a nawet odwiedzić jedną ze średniowiecznych galerii handlowych – Sukiennice. W Collegium Maius posłuchali historii o słynnych   średniowiecznych żakach. Po drodze zatrzymali się pod oknem papieskim a następnie Plantami idąc wg określonego klucza (tajemnicze znaki) przez ulicę Kanoniczą dotarli na Wzgórze Wawelskie. Oprócz wielu ciekawych informacji dotyczących tego miejsca odwiedzili wawelskiego smoka. A wszystko to działo się we wspaniałej atmosferze zabawy okraszonej strojami z tamtej epoki, w które byli poprzebierani.