Wizyta św. Mikołaja 2019

6 grudnia, do naszej Szkoły i Przedszkola przybył św. Mikołaj w asyście Aniołka i Diabełka. Odwiedzał cierpliwie wszystkie klasy i wręczał prezenty. Bardzo dziękujemy za wizytę i upominki:) Zapraszamy także za rok!

Szkolna Liga Koszykarska

Drużyna z Kamienia wystartowała w Krakowskiej Koszykarskiej Lidze Szkolnej.
W lidze dziewcząt występuje 14 zespołów, a mecze rozgrywane są w 4 dywizjach.
Każda ze szkół otrzyma stroje z logo innego zwierzątka. Czekamy z niecierpliwością na naszego zwierzaka :)
Na początek rozgrywek 3 mecze, 3 zwycięstwa i awans do dywizji 3 :).  Drużyna SP Kamień w składzie: Marysia Freń, Małgorzata Wrona, Nadia Panek, Oliwia Martyna, Julita Sykała, Hanna Satała, Magdalena Sykała, Martyna Figa, Julia Włoch, Alicja Suwaj, Aleksandra Chmielik, Amelia  Brzezoń, Zuzanna Grzywa, Julia Porada, Oliwia Sykała.

Gratulujemy.

Szkolna Liga Koszykarska na Facebooku.

Ruszyła koszykarska liga CanPack.

16.11.2019 r. w Myślenicach odbyła się pierwsza kolejka koszykarskiej ligi. Dla drużyny z Kamienia to już 2 sezon w tej lidze. Zawody rozgrywane są w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-3 i 4-6. Dziewczęta z Kamienia rywalizują w grupie starszej, w której występuje
8 zespołów. W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z drużyną gospodarzy i po zaciętym meczu z Myślenicami przegraliśmy 25-20, ale dzięki świetnej grze przeciwko większej i silniejszej drużynie zdobyliśmy serca kibiców. W drugim meczu wygraliśmy z drużyną SP 100 z Krakowa
19-12. Kolejne mecze już 7.12.2019 r. w Krakowie na obiektach Wisły Kraków, na które zapraszamy kibiców:)

Drużyna z Kamienia w tym sezonie występuje w składzie: Oliwia Martyna, Nadia Panek, Hanna Satała, Małgorzata Wrona, Julita Sykała, Marysia Freń, Magdalena Sykała, Julia Porada, Alicja Suwaj, Amelia Brzezoń, Oliwia Sykała, Zuzanna Grzywa, Julia Włoch, Kamila Janik, Aleksandra Chmielik, Nikola Paszcza. Gratulujemy!!!

Dzień Jeża

12 listopada uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej w Kamieniu obchodzili „Dzień Jeża”. Było to pierwsze zadanie w ramach udziału w Międzynarodowym Projekcie „Jeż Jerzy i Ryś Ryszard w poszukiwaniu ginących gatunków”.

Tydzień dla zdrowia

Akcja „Tydzień dla zdrowia” jest przeprowadzana w naszej szkole od kilku lat. W tym roku była  w dniach 21-25 października. Dzieci
z przedszkoli i klas I-III przygotowywały owocowe przysmaki, starsi spędzali przerwy „w ruchu”. Wszyscy mogli zobaczyć jak wyglądają ziarna zbóż i otrzymywana z nich mąka. W czwartek był ulubiony dzień uczniów „Dzień chleba”, podczas którego można było spróbować różnego rodzaju pieczywo. Chleb otrzymaliśmy z zaprzyjaźnionego sklepu w Kamieniu oraz piekarni z Czernichowa i Kaszowa.