Lekcje muzealne "Tropem historii"

21 marca 2019 r. klasa II wzięła udział  w warsztatach i zajęciach, które pozwoliły nam poznać historię najstarszego Uniwersytetu w Polsce. Uczyliśmy się nie tylko o tym, kto i kiedy założył Uniwersytet Jagielloński czyli  poznaliśmy rolę  władców w rozwoju polskiej uczelni  ale także mogliśmy zobaczyć jak wyglądały zwyczaje i stroje  dawnych studentów – żaków oraz strój rektora. Odwiedziliśmy miejsca, gdzie kształcili się tacy słynni uczeni jak np. Mikołaj Kopernik. Zajęcia  przeznaczone były dla uczestników konkursu „Żaczek",

Zdobytą wiedzę opiszemy w „Księgach Mądrości”.

Gminny Turniej Mini Siatkówki

11.03.2019 r. nasza szkoła gościła uczestników Gminnego Turnieju Mini Siatkówki Dziewcząt i Chłopców. Do Turnieju zgłosiło się siedem drużyn dziewcząt i chłopców (ok. 80 uczniów) z czterech szkół gminy Czernichów: Rybnej, Przegini Duchownej, Nowej Wsi Szlacheckiej i Kamienia. Turniej rozgrywano systemem "każdy z każdym". Po rozegraniu dziewięciu meczów w kategorii dziewcząt zwycięstwo przypadło drużynie z Przegini Duchownej, drugie miejsce Nowej Wsi Szlacheckiej a trzecie dziewczętom z Kamienia (Barbara Drabczyk ,Nikola Kuglin ,Klaudia Kielman , Martyna Markowicz , Dominika Śliwa kl.VI  ,Oliwia Sykała ,Aleksandra Chmielik, Zuzanna Grzywa, Amelia Brzezoń kl.V). W kategorii chłopców zwyciężyła szkoła z Rybnej, druga Nowa Wieś Szlachecka, trzecia Przeginia Duchowna a czwarty Kamień (Bartek Bogusz, Dawid Panek, Dawid Sas kl VI. Mikołaj Frytek, Karol Górecki, Bartek Goldman, Kacper Paszcza, Piotr Poprawa, Łukasz Szymula, Wiktor Zaczyński kl.V, Wiktor Sas, Oskar Słowiński kl.IV). Organizatorem turnieju, sędzią i opiekunem drużyn z Kamienia był W. Pastuła. Zwycięzcom gratulujemy, wszystkim dziękujemy za udział i zapraszamy za rok.

Klasy I-III na filmowym Safari

W dniu 1 marca dzieci z klas I –III uczestniczyły w Interaktywnym Widowisku Multimedialnym pt. ”Doktor Dolittle i jego zwierzęta, czyli filmowe Safari”, w  wykonaniu Teatru Show w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie.
Przed przedstawieniem wylosowani uczniowie otrzymali „Szczęśliwy  numerek”, dzięki któremu mogli uczestniczyć w przedstawieniu na scenie. Widowisko zostało zarejestrowane na płycie, a szkoła w niedługim czasie otrzyma film.

Wyślij pączka do Afryki 2019

Nasza szkoła po raz kolejny brała udział w akcji organizowanej przez Zakon Braci Mniejszych Kapucynów.
Na kiermaszu „Pączkujemy dla Afryki” sprzedawane były świeże pączki usmażone własnoręcznie przez uczniów klasy Vb i część uczniów klasy III gimnazjum,  oraz  dostarczone przez rodziców i nauczycieli.  Zainteresowanie wypiekami  było wielkie a akcja zakończyła się sukcesem. Zebraliśmy 490,00zł !!! Warto nadmienić, iż za równowartość dwóch złotych w Afryce można wyżywić dziecko przez dwa dni. Pieniądze zostaną przekazane Fundacji Kapucyni i Misje, która ma na celu pozyskanie środków na projekty realizowane w RŚA i Czadzie
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję bo przecież…pomaganie jest niezwykle proste i daje nam wiele radości.

Odwiedziny Żaczka

W piątek, 22 lutego 2019 roku, uczniowie klasy drugiej gościli  w zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej w  Rusocicach, którą odwiedził Żaczek. Drugoklasiści   z dużym zainteresowaniem oglądali  mini – przedstawienie teatralne i aktywnie uczestniczyli w warsztatach ”Tajemna Księga” .Celem zajęć było zapoznanie uczniów z faktami i legendami związanymi z najstarszą polska uczelnią - Uniwersytetem Jagiellońskim oraz historią powstawania pierwszych  książek. Zdobyte informacje na pewno pomogą uczniom podczas tworzenia „Ksiąg – Skarbnicy Wiedzy”,  jako prac konkursowych „Żaczka”.